Do školy
na bicykli

Jazdíme celý rok!

Vyrazte do školy na bicykli alebo kolobežke a zapojte svoju školu do kampane Do školy na bicykli 2022 v termíne od 17. októbra do 28. októbra 2022. Vytvárajme spolu prostredie, v ktorom je cesta do školy bezpečná a zábavná.

Súťaž

Hlasovanie o napútavejšiu kampaň je ukončené. Ďakujeme
Hlasovanie
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli
Do školy na bicykli

novinky

Sledujte, čo je nové v kampani.

Výsledky kampane Do školy na bicykli 2022

Ďakujeme všetkým školám, ktoré sa tento rok zapojili do kampane Do školy na bicykli, všetkým školským koordinátorom, ktorí sa starali o chod kampane na svojej škole, a tiež všetkým žiakom a študentom, ktorí ukázali, že bicyklovať sa dá v každom počasí! Školy, ktorým sa tento rok darilo najviac, získavajú stojany na bicykle Falco od firmy […]

Hlasovanie o najpútavejšiu kampaň spustené!

Ďakujeme všetkým aktívnym školám, ktoré túto jeseň realizovali rôzne aktivity podporujúce udržateľnú školskú mobilitu! Prišlo nám veľké množstvo skvelých fotiek, videí či príbehov, ktoré dokazujú, že táto téma na školách žije a mnohím pedagógom sa darí vytvárať k nej u svojich žiakov pozitívny vzťah. Okrem ceny poroty, ktorá mán náročnú úlohu vybrať spomedzi aktivít tie […]

tipy

Súťažou to nekončí, urobte vašu školu priateľskú k bicyklom!

Komfortné parkovanie bicyklov

V mnohých školách dnes chýbajú parkovacie možnosti pre bicykle a kolobežky, čo vytvára jednu z hlavných prekážok, prečo deti a ich rodičia často cestujú radšej autom. Už pár stojanov vie ukázať, že škola je priateľská k svojim žiakom a stará sa o ich zdravie a komfort.

Bezpečné ulice v okolí školy

Občas aj malé zásahy do okolia školy vedia urobiť veľké zmeny. Vyvýšený priechod pre chodcov, užšia cesta pre autá, viac zelene, spomaľovacie vankúše - toto všetko môžeme spoločne iniciovať a v spolupráci s miestnou samosprávou aj zrealizovať.

Skutočná dopravná výchova

Dopravná výchova sa na školách realizuje najmä teoreticky a v umelo namodelovanom priestore dopravného ihriska. Vyrazme do ulíc a ukážme deťom dopravu priamo v praxi - úzky a dlhý priechod pre chodcov, kde si majú dať väčší pozor, parkovanie na chodníku a trávniku, či úzky chodník a širokú cestu. A najmä ako by to malo byť všetko vlastne naopak!

Vzdelávanie o aktívnej mobilite

Merania Cyklokoalície dokázali, že najmä vo väčších mestách dýchajú deti pri príchode do školy mimoriadne znečistené ovzdušie, pričom zdrojom tohto znečistenia je primárne automobilová doprava. Poďme sa naučiť viac o tom, prečo to tak je a ako tomu predchádzať.
Organizátor
Partneri