Základná škola Energetikov, Prievidza – škola s energiou

[fblike]

Nie sme autoholici!

Naša škola sa s plným nasadením pustila do projektu „Do školy na bicykli“. Každé ráno sme nasadli a šlapali do školy. Vietor okolo nás nám hneď vyfúkol myšlienky, že sa nám do nej vlastne ani nechce ísť. Šlapali deti, súrodenci, rodičia, starí rodičia i učitelia. S úsmevom sme prechádzali školskou bránou.

Bicykle a kolobežky boli doslova všade. Zaplavili školskú záhradu, viseli na nástenkách i na školskom webe, boli centrom našich rozhovorov. Denne sme sa oboznamovali s množstvom informácií o technikách jazdy, bezpečnosti, ochrane životného prostredia i inováciách z „cyklosveta“. Na bicykloch sme jazdili počas hodín telesnej výchovy, spievali sme o nich na hudobnej výchove, tvorili sme nimi na výtvarnej výchove, cestovali nimi na vlastivede a geografii, podrobne sme ich rozobrali nielen na technike, ale aj na slovenčine, angličtine, nemčine a ruštine… Dokonca sme na bicykloch boli zablahoželať na svadbe. Hlášky typu: „Snívalo sa mi, že mením prevody….“ nás občas aj pobavili. Po vyučovaní bolo tiež vidieť, že nás tento „cykloštýl“ uchvátil. Po sídlisku sa zrazu častejšie premávali tieto ekologické dopravné prostriedky. Skúsení i menej skúsení jazdci zaplavili ulice. Niektorí šli na bicykli na tréningy, na záujmové útvary, iní do obchodu alebo sa len tak povoziť.

Projektové dva týždne skončili. Nie, neodložíme ich. Bicykle a kolobežky ostávajú súčasťou nášho života a kým nám to počasie dovolí, naďalej ich budeme naplno využívať. Nie sme predsa AUTOHOLICI!!!

 

Naspäť na zoznam škôl

Organizátor
Partneri