Základná škola Medzilaborecká, Bratislava

Veľmi nás potešila Vaša súťaž, ktorou sme začali motivovať našich žiakov k aktivitám, ktoré sme rozbehli na prvom a druhom stupni základnej školy. V úvode sme s deťmi vytvorili ich vlastný vodičský preukaz. Bolo len na nich, či sa im ho podarí zaplniť pečiatkami „pešiaka“ alebo „jazdca“. Starší žiaci si pripravili prezentácie na tému BEZPEČNE DO A ZO ŠKOLY, VŽDY A VŠADE!

Prvou úlohou všetkých žiakov bolo vypracovanie plánu ich vlastnej najbezpečnejšej cesty do a zo školy. Mysleli na to, že najbezpečnejšia cesta nie je tá najkratšia! K plánu urobili aj zoznam nebezpečných miest.

Okrem teórie, deti mali možnosť zoznámiť sa so spôsobmi presunu do školy, overiť si poznatky dopravného značenia a samozrejme aj o podaní prvej pomoci. Veľmi sa tešili, keď mohli svojim spolužiakm predstaviť vlastný prostriedok, na ktorom sa do školy dopravili (bicykel, kolobežka). Nezabudli ani na povinnú výbavu pre „jazdca“. Vzhľadom na veľký školský areál nám dokázali svoju jazdu, čím mohli získať pečiatku „jazdca“. Tí, ktorí nejazdili, však dokázali, že sú z nch obozretní, opatrní chodci a boli ocenení pečiatkou „pešiaka“.

Počas hodín slovenského jazyka a literatúra, deti písali príbehy a tvorili básne o „zázračnom prístroji“, ktorý ich bezpečne dopraví do školy. Našli sme medzi deťmi aj veľa vynálezcov a vznikli prístroje, ktoré nás pobavili a aj poučili.

Všetci sme sa dohodli, že takúto akciu zopakujeme viackrát do roka, aby sme si pripomenuli, že OPATRNOSTI NIKDY NIE JE DOSŤ.

Môj bicykel

Bicykel je kamarát, kto ho pozná, má ho rád.
Do školy ma odvezie, domov zasa privezie.
Spoľahnúť sa naňho dá, bliká, svieti, rešpekt má.
Prilba chráni moju hlavu, nie je len na parádu.
Brzdy ma vždy zabrzdia, keď na ceste nie som sám.
Jazdím na ňom opatrne, vyhýbam sa každej frme.

 

Naspäť na zoznam škôl

Organizátor
Partneri