Základná škola, Borský Mikuláš

Bicykle a žiaci našej školy jednoducho patria k sebe. Každoročne už po niekoľko rokov sme úspešní v projekte Do školy na bicykli. Fotky našich plných cyklostojanov pravidelne uverejňujeme na našej stránke i na stránke projektu. Súčasný zdravý životný štýl je úzko spätý s pohybom a pohyb to je aj bicyklovanie. Vedia to i ostatné školy a preto je stúpajúci trend prihlásených škôl v tomto projekte. Aby sme boli i naďalej úspešní v narastajúcej konkurencii, bolo potrebné vymyslieť niečo nové, pútavé a netradičné. Využili sme priestory futbalového ihriska a na ňom sa v jedno pekné slnečné dopoludnie roztiahol veľký „bicyklový had“. Žiaci prvého i druhého stupňa, ale i ostatní zamestnanci školy sa tak pospájali do takmer 220 m dlhého hada (spolu 188 bicyklov), ktorý dokumentuje, že do školy i naďalej jazdíme na bicykli bez ohľadu na počasie. Pre žiakov to bol veľký zážitok, lebo vidieť za sebou toľko bicyklov sa nenaskytne každý deň J A ešte väčšia radosť bola… keďže „hadík“ sa vytvoril počas vyučovania. Pozrite sa, ako sme sa tešili, že sme vytvorili taký dlhý pás tvorený bicyklami! Zaslúžime si „lajky“, však? Ďakujeme

Druhou aktivitou bol cyklovýlet do okolia obce s využitím outdoorového prostredia – cykloturistických chodníkov v okolí našej obce, CHKO Záhorie. Podmienkou bola chuť si zašportovať, mať bicykel v dobrom technickom stave, povinnú cyklistickú výbavu a dobrú výdrž. Skupinka žiakov 8. a 9. ročníkov absolvovali vyše 50 kilometrovú cyklotúru spred školy až do Prieval. Naši žiaci ukázali, že im nerobí problémy zvládnuť malú technickú poruchu bicykla – defekt a bez problémov s dostatočnou výbavou spolužiakov bicykel znovu spojazdnili. A tí, čo nevedeli opraviť doteraz defekt, sa poučili výkladom od skúsených spolužiakov. Cyklotúra sa konala za veľmi príjemného počasia. Zdolaním tejto trasy sme podporili športovú a pohybovú aktivitu nielen zúčastnených žiakov. Odmenou pre žiakov bol obed v reštaurácii.

A prečo my „Búrania“ jazdíme do školy na bicykli? Pretože je to pre nás úplne normálne a bežné 🙂

Pevne veríme, že naši žiaci budú aj naďalej chodiť na bicykli do školy, pretože všetci vieme, že bicyklovanie je zdravé, rýchle a neznečisťuje životné prostredie.

 

Naspäť na zoznam škôl

Organizátor
Partneri