ŠÚROVCE – ZŠ S MŠ Šúrovce, Školská 3, 919 25

Aj tento rok sa naša škola ZŠ Šúrovce po druhý krát zapojila do kampane,, Do školy na bicykli“. Do akcie sa zapojili žiaci celej školy podľa svojich možností a aktuálneho počasia. Menší žiaci sú, čo sa týka dochádzky, viazaní na rodičov. Vplyv zohráva  aj to, že žiaci dochádzajú do školy zo susedných obcí.

Pre žiakov 2. stupňa sme pripravili aktivitu na podporu bicyklovania. Prihlásení žiaci si mohli vyskúšať jazdu na stacionárnom bicykli ( dievčatá) a jazdu na trenažéri závodného bicykla ( chlapci).  Do aktivity sa zapojilo 26 dievčat a 29 chlapcov.

Úlohou dievčat bolo prejsť na stacionárnom bicykli 1 km, odmenou im bola energetická tyčinka. Na chlapcov čakal profesionálny cestný bicykel, na ktorom cyklisti tímu BAHRAJN MERIDA jazdili po cestách Tour de France, Giro di Italia, či Vuelta Espaňa. Osadením bicykla do stacionárneho trenažéra bolo všetko pripravené na súťaž, kde víťazia tí, ktorí dokážu pedále roztočiť do najvyšších otáčok. Najlepší si odniesli vecné ceny. Kto práve nepovzbudzoval, mal možnosť si vyskúšať cyklistické doplnky, ktoré k cestnej cyklistike, najmä tej závodnej neodmysliteľne patria. ( helma, dresy, bidóny, tretry ) Za pomoc pri organizácii tohto športového podujatia, za poskytnutie bicyklov, výživových doplnkov a vecných cien ďakujeme občianskemu združeniu Talent, Pot a Sláva Šúrovce a Cyklistickému klubu AB Sereď.

Na hodine techniky zhotovili krásne bicykle z rôznych materiálov a na hodine výtvarnej výchovy cyklistické dresy.

Žiaci prvých ročníkov si s pani učiteľkami prešli pravidlá cestnej premávky, dopravné značky a nakreslili pekné obrázky. Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka mali za úlohu si navrhnúť cyklistický dres. Práce sa im naozaj vydarili a všetky zdobia našu chodbu. V Školskom klube detí, si žiaci pozreli prezentáciu bezpečného správania sa na ceste a zahrali kvíz určený na dopravné značky.

Myslím, že táto akcia sa nám všetkým spoločne vydarila a radi si ju zopakujeme. Som presvedčená, že keď počasie a ročné obdobie bude priaznivé, tak si všetci opäť sadneme na bicykle. Rozumieme, pravdaže, všetkým dôvodom na cestu autom, či už je to počasie alebo vzdialenosť.

Organizátor
Partneri