RAŽŇANY – Materská škola – Ražňany 235, Ražňany

Zapojenie sa do tohto projektu  prijali  pani učiteľky, deti aj rodičia s veľkou radosťou aj zodpovednosťou. Aj keď niektoré dni boli upršané a chladnejšie, neodradilo nás to od jazdy.  Do materskej školy prichádzali zväčša rodičia peši, ale aj bicyklom a deti na svojich bicykloch, kolobežkách. Aj pani učiteľky išli príkladom a do MŠ prichádzali svojimi bicyklami, dokonca pani učiteľka predviedla deťom jazdu na kolieskových korčuliach. Napriek trochu zvýšenej chorobnosti detí tieto dva týždne boli plné krásnych a poučných zážitkov.

Materská škola pripravila pre deti aktivity na školskom dvore, na ihrisku v blízkom parku, deti absolvovali vychádzku v reflexných vestách a zisťovali dopravnú situáciu v obci, poznávali dopravné značky, počítali autá, ktoré prešli v blízkosti MŠ. Využili sme prenosné dopravné značky, kužele, deti predviedli jazdu na bicykloch bez pomocných koliesok. Zasúťažili sme si v bezpečnej jazde medzi kuželkami, deti dokázali zdôvodniť bezpečný prechod na ihrisko, kedy  svoje bicykle, kolobežky iba tlačili.

V triedach deti riešili na interaktívnej tabuli v edukačnom programe „Doprava“ dopravné situácie, vybavenie cyklistu, vyfarbovali dopravné značky. Na  UP – dopravné ihrisko, ktoré vyrobili p.učiteľky najmladšie deti pomenovali dopravné prostriedky, učili sa jazdiť v správnom smere na ceste.  Na prenosnej križovatke sa deti zahrali na chodcov a cyklistov, dodržiavali dopravné značenie a hlavne priechod pre chodcov a cestičku pre cyklistov.

Šikovní traja ockovia nám prekontrolovali školské kolobežky a odrážadlá, opravili kolieska, dotiahli skrutky.

Ešte aj po tieto dni, aj keď projekt skončil, deti naďalej prichádzajú do materskej školy na bicykloch a kolobežkách a my, pani učiteľky, im vždy umožníme jazdu na školskom dvore s dôrazom na svoju bezpečnosť aj bezpečnosť iných.

 

Ďakujeme, že sme sa mohli do projektu „Do školy na bicykli“  zapojiť.

 

 

Organizátor
Partneri