PRIBETA – Materská škola Reformovanej kresťanskej cirkvi s VJM – Református óvoda, Pribeta

Materská škola sa nachádza v obci Pribeta, v okrese Komárno, v Nitrianskom samosprávnom kraji. Pribeta je malá obec. Materská škola je zariadenie  reformovanej cirkvi  a otvorilo svoje brány  1.9.2021. Poskytuje starostlivosť  14 maloletým deťom .  Aktívne venujeme svoju pozornosť deťom tak, aby sa nenudili, denne im pripravujeme bohatý program.  Sme veľmi radi, že máme možnosť zapojiť sa do projektu Do školy na bicykli.

Počas týždňa sme usilovne spĺňali všetky úlohy. Spoločne s deťmi sme vyfarbovali dopravné prostriedky a maľovali  tabule. Počas stretnutia s rodičmi sme sa dohodli, že ich ratolesti prídu do škôlky s bicyklom alebo odrážadlom, čo vôbec nebol problém. Každý považoval pohyb za dôležitý. Do projektu sme zapojili aj miestneho uja policajta, ktorý nás oboznámil s bezpečnosťou pri bicyklovaní. Jeden otecko opravil bicykle, ak boli mäkké gumy, alebo sa pokazil zvonček. Na ceste so zvýšenou premávkou sme sa pokúsili bezpečne prejsť .  Vo dvore MŠ sme si na asfalt nakreslili cyklistickú dráhu. Aj takýmto spôsobom si deti precvičovali dopravu.

Materská škola je zástancom zdravého životného štýlu. Mamičky majú možnosť absolvovať kardio tréningy.

Pravidelne organizujeme cyklistické túry, ktorých základom je pohyb a radosť z pobytu na čerstvom vzduchu. Rodinné cyklistické túry majú v obci Pribeta svoju tradíciu. Absolvuje sa už od útleho veku detí.

Tento projekt je pre nás výzvou, aby sme ukázali koľko je v nás energie, odhodlania a výdrže. Dôležitý je pre nás šport v rámci  ochrany životného prostredia.

Organizátor
Partneri