ORAVSKÁ POLHORA – ZŠ s MŠ Oravská Polhora 130

Je mi jedno či prší alebo svieti slnko alebo čokoľvek iné. Akonáhle jazdím na bicykli, som ten najšťastnejší človek na svete.“ povedal: Mark Cavendish, profesionálny britský pretekár.

Aj takto môžeme definovať uplynulé dva týždne od  17.10 – 28.10.2022 na našej škole ZŠsMŠ Oravská Polhora 130, kde žiaci prichádzali za každého počasia na bicykli či kolobežkách do školy. Bolo prekvapujúce sledovať, ako sa deti zapojili do súťaže. Kreslili rôzne obrázky predstavujúce bicykle, kolobežky. Vyrobili bicykle z rôznych materiálov: ako drevo, plast, staré CD, atď… Staršie deti na hodinách angličtiny vytvorili krásne postery k súťaži. Nádhernú báseň zložila jedna žiačka z 5. ročníka.  Do súťaže sme zapojili aj obec. Pán starosta nám prišiel dronovou kamerou natočiť video aj fotky. Zapojili sa aj rodičia spolu s deťmi do opravy bicyklov. Natočili sme aj videá s deťmi v krojoch, ako prichádzajú a odchádzajú zo školy Natáčali sme aj z novootvoreného gajdošského dvora na Orave. Na hodinách výtvarnej výchovy tvorili, kreslili a vyrábali nádherné kresby s motívom „bicykla.“

Aj deti v škôlke sa zapojili do súťaže a urobili nádherný bicykel z gaštanov. Na dopravnom ihrisku sa deti učili, ako sa majú správať na cestách. Na športovo-turistickom krúžku sme sa vozili po novovybudovanej cyklotrase, ktorú máme v Oravskej Polhore.

Organizátor
Partneri