MŠ Malinovská, Zálesie

Sme štvor triedna materská škola s počtom 84 detí v malej dedine v blízkosti Bratislavy. Aj keď sme malá škôlka so záujmom sme sa zapojili do Vašej súťaže.
Súťaž sa stretla s veľkým nadšením nielen so strany detí, ale aj rodičov. Detičky, ak bolo vhodné počasie s radosťou prichádzali do MŠ na bicykli, odrážadle, či kolobežke. V pár prípadoch ich doprevádzali na bicykli i rodičia. Boli motivované tým, že pomáhajú sebe i prostrediu. Tí čo prišli ráno na bicykli sa zapísali do pútavej tabuľky. Veľká škoda bola, že počasie nám tieto dva týždne moc neprialo. Naša MŠ má aj zlú polohu, je na rohu hlavnej a vedľajšej cesty. Do hlavného vchodu MŠ nám nevedie chodník a rodičia museli do škôlky chodiť po cestnej komunikácii.
Okrem prichádzania na bicykli deti nakreslili obrázky, ktorými si vyzdobili triedy. Keďže ešte nevedia písať, s takou radosťou akou chodili do škôlky na bicykli si aj vyzdobili triedy svojimi obrázkami.
Pútavo sme zaradili túto tému ak do našej výchovno-vzdelávacej činnosti, kde sme predškolákom zaujímavou formou predstavili z čoho sa skladá bicykel a ako sa majú starať o bicykel a aj jeho základnú údržbu. Každé dieťa si skúsilo utrieť a namazať olejom reťaz, aby vedeli, že s čistou reťazou sa ide ľahšie. Čo ich veľmi zaujalo bola výmena duše na odrážadle, ktorého obe kolesá boli vyfučané. Deti spolu s učiteľkou, rozobrali kolesá, vytiahli duše a našli dôvod prečo kolesá boli vyfučané. Jedno malo defekt a ten aj opravili spoločnými silami.
S radosťou sa ostatným deťom pochváli so svojím bicyklom, odrážadlom alebo s kolobežkou, čo ešte viac motivovalo ostatných k zapojeniu sa do súťaže. Porovnávali si veľkosť bicykla, farbu i bezpečnostné prvky na bicykli.
Chodenie do škôlky na bicykli motivovalo deti až tak, že pokračujú i mimo súťaž. Dokonca i naša najmenšia škôlkárka chodí do MŠ na odrážadle.

 

Naspäť na zoznam škôl

 

Organizátor
Partneri