Materská škola ul. Stromová, Trenčín

Tento projekt nám dokonale zapadol do nášho školského programu „Kľúčik do sveta“ v ktorom sa striedajú týždenné témy.
Prvý týždeň sme mali tému „Cestujeme a chodíme bezpečne“ a tak sme s deťmi spoznávali najbližšie okolie Materskej školy v rámci infraštruktúry. S najmenšími deťmi sme pozorovali dopravu v okolí. Spoznávali sme význam niektorých dopravných značiek, ktoré nás upozorňujú na to ako sa majú ľudia správať na ceste. So staršími deťmi sme spoznávali bezpečný spôsob pohybu cyklistkou, korčuliarov aj kolobežkárov a dopravné značky týkajúce sa cyklistov, kolobežkárov a korčuliarov pomocou neďalekého cyklochodníka. Všetky deti spoznali základné vybavenie pre cyklistu, korčuliara a kolobežkára. ( reflexné prvky, prilba atď.). Na školskom dvore kde máme umiestnené menšie dopravné ihrisko sme sa hrali na rôzne dopravné situácie
Druhý týždeň sem mali tému „Mesto v ktorom bývam“ v tejto téme sme sa zamerali na mestskú hromadnú dopravu ako aj dopravu mimo mesta čiže autobusy a vlaky. Poznávali sme zásady bezpečného cestovania v dopravných prostriedkoch. Snažili sme sa aby deti pochopili že sa dá cestovať aj inak ako autom u starších detí sme sa zamerali na ekologickú stopu v rámci cestovania autom a hromadných dopravných prostriedkoch.
Celkovo hodnotíme túto akciu za veľmi úspešnú a prospešnú nie len pre deti ale aj pre rodičov. Do kampane sa zapojíme určite aj v budúcom školskom roku.

 

Naspäť na zoznam škôl

Organizátor
Partneri