ŠAĽA – Materská škola – 8. mája 2, Šaľa

 Tento rok sme sa druhýkrát zapojili do  kampane „Do školy na bicykli“ a rozhodli sme sa ju spropagovať aj pre širšiu verejnosť mimo našej MŠ .

Pani učiteľky z triedy predškolákov sa dohodli, že sa s deťmi vyberú na cyklojazdu do mesta. Rodičia spolupracovali pri zabezpečení vhodných dopravných prostriedkov, prilieb, reflexných prvkov.

24 predškolákov sa v piatok ráno dopravilo do MŠ na bicykloch a kolobežkách. Na jazdu do mesta sa pripojili  ďalší zamestnanci materskej školy aj s pani riaditeľkou Žanetou Gužíkovou. Oslovili sme sa aj viceprimátora mesta Šaľa Róberta Tölgyesiho a poslankyňu MsÚ Šaľa  Dominiku Jarošovú, ktorí sa veľmi ochotne pripojili k akcii. Spolu s mamičkou predškoláka nám pomohli sprevádzať deti mestským okruhom.

Deti cestu zvládli bez väčších problémov, boli veľmi pozorné a obozretné. Počiatočné obavy z netradičnej akcie vystriedala odhodlanosť a statočnosť. Na otázky okoloidúcich odpovedali pohotovo a s radosťou. Ešte sme ani nedorazili naspäť do materskej školy, ale už sa pýtali, kedy pôjdeme opäť spoločne  na cyklotúru.  Už sa rysuje nápad do ďalšej kampane..

Napísali o nás : https://sala.sk/clanok/skolkari-na-bicykloch-a-kolobezkach

Organizátor
Partneri