MALÉ LEVÁRE – Základná škola – Malé Leváre 10, Malé Leváre

Sme dedinská škola, ktorú navštevujú žiaci prvého stupňa. V našej škole sa napriek nepriaznivému počasiu do aktivity Do školy na bicykli zapojilo 30 žiakov z celkového počtu 54, teda 55,5%.

Deti sa zapájali s nadšením, na bicykloch a kolobežkách sa preháňali po školskom dvore aj počas veľkých prestávok a poobede v školskom klube. Na kartičky s Petrom Saganom zbierali húževnato bodíky, porovnávali si ich, starostlivo uschovávali. Žiaci, ktorých vozia do školy rodičia z dôvodu, že prichádzajú z iných obcí, si v aute vozili kolobežky a celé prestávky jazdili hore dolu po chodníkoch, aby dohnali čas, ktorí ich kamaráti na dopravnom prostriedku strávili cestou do školy. Dodržiavali a osvojovali si pritom pravidlá na ceste počas jazdy na bicykli či kolobežke. Mali sme dokonca aj žiaka, ktorí na bicykli prichádzal napriek daždivému počasiu každý deň počas súťaže. Viaceré deti prichádzajú do školy na bicykli bežne aj mimo tejto aktivity, čomu sa veľmi tešíme.

Sme presvedčení, že by sa do aktivity zapojilo viacero žiakov, keby nebola počas týchto dní v našej škole vysoká chorobnosť. Ďakujeme za dobrý nápad a už teraz sa tešíme na budúci ročník.

Žiaci a pedagógovia zo ZŠ Malé Leváre

Organizátor
Partneri