ZELENEČ – ZŠ s MŠ Školská 4, Zeleneč

Do školy na bicykli

Tento rok sa naša škola  už po tretíkrát zapojila do celonárodnej kampane Do školy na bicykli. Kampaň sa realizovala od 17. októbra do 27. októbra 2022.

Cieľom akcie bolo podporiť zdravé, ekologické a bezpečné dochádzanie žiakov do škôl. Hoci názov kampane hovorí o bicykloch, naším cieľom bolo podporiť akýkoľvek zdravý a udržateľný spôsob dopravy do školy – chôdzu, bicyklovanie či jazdu na kolobežke.  Do kampane sa zapojilo 146 žiakov, ktorí celkovo urobili 1131 jázd.

Počas 10 dní trvania súťaže sme si pripravili pre žiakov rôzne aktivity zamerané na dopravnú výchovu. Na hodinách výtvarnej výchovy sa žiaci učili kresliť kolobežku, spoznávať jej časti, ale aj históriu. Tento školský rok sme zaradili do ponuky krúžkov cyklistický krúžok, prostredníctvom ktorého chceme žiakov motivovať využívať bicykel celoročne, nielen počas dvoch týždňov trvajúcej kampane Do školy na bicykli. Žiaci počas svojej prvej cyklojazdy prešli viac ako 16 kilometrov. Rozvíjali si orientáciu nielen v dopravnom priestore svojej obce, ale aj v jej okolí. Získavali poznatky o funkciách dopravy a taktiež o dodržiavaní pravidiel cestnej premávky.

Na záver akcie bolo v rámci našej školy realizované vyhodnotenie a udelené odmeny za účasť, ktoré venovala žiakom škola a BTC club Zeleneč. Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka a veríme, že budú používať bicykle ako dopravný prostriedok na cestu do školy aj naďalej.

Organizátor
Partneri