STARÁ LESNÁ – MŠ Stará Lesná

Sme malá, jednotriedna materská škola v obci Stará Lesná, ale i keď máme iba jednu triedu, veľmi radi prijímame nové výzvy a zapájame sa do všetkého, čo vieme zvládnuť.

Tešíme sa, že aj tento rok sme sa mohli zapojiť do tejto kampane a opäť nás ani rodičia, ani deti nesklamali. Vždy keď to bolo možné, prichádzali do materskej školy na bicykloch, kolobežkách alebo odrážadlách.

Máme aj deti, ktoré sú bohužiaľ nútené prísť autom, keďže 15 km by na bicykloch určite nezvládli. Ale ich mamina sa vynašla a aspoň od parkoviska prišli do materskej školy na bicykli, takže aj to sme počítali za aktívnosť J.

Naše deťúrence boli úžasné, statočné, húževnaté a s radosťou ráno krútili pedálmi, aj keď v niektoré rána nám už pod Tatrami mrzlo. Dni však boli krásne a i keď nemáme dopravné ihrisko, ani cestu na bicyklovanie, vyskúšali sme to s bicyklami a odrážadlami na školskom dvore (na nie dosť rovnom teréne), ale po pár dňoch to už našim šikovníkom išlo výborne a nechceli nám zo školského dvora ani odísť.

Naši rodičia poňali tohtoročnú výzvu opäť perfektne a krásne s nami spolupracovali, za čo som im veľmi vďačná. Po dvoch týždňoch sme zorganizovali spoločné bicyklovanie.

I keď sme mali mesiac plný aktivít, rodičia si aj tak našli čas a prišli nás podporiť. Spolu s nami a so svojimi deťmi sa previezli na bicykloch našou obcou. Okrem bicyklov, kolobežiek a odrážadiel nás sprevádzali aj kočiare a dokonca aj jeden psík.

Veľmi ma teší, že sme splnili cieľ tejto kampane, potešila ma aktívna spolupráca a úžasná účasť rodičov na finálnej jazde.

Budeme sa snažiť, aby naše deťúrence prichádzali aspoň v teplejších mesiacoch do materskej školy takto častejšie, oni sa budú určite tešiť. Ďakujeme za účasť v kampani a tešíme sa na nové výzvy.

Pozdravujú Vás deťúrence z materskej školy v Starej Lesnej a pani učiteľky Lucka a Lenka.

 

Organizátor
Partneri