STARÁ LESNÁ – Materská škola – Stará Lesná 55, Stará Lesná

Naša malá, jednotriedna MŠ sa s radosťou zapojila do súťaže a aspoň malým kúsočkom sme chceli prispieť k udržateľnej mobilite a vyzdvihnúť dôležitosť tejto problematickej témy.

Rodičov som informovala s cieľom súťaže prostredníctvom FB stránky školy, Vašim plagátom i osobne a deti boli oboznámené počas VVP.

Myslela som si, že rodičia to zoberú na ľahkú váhu, keďže skoro denne prichádzali autami alebo pešo. Aj keď sme malá MŠ v malej obci, asi s polovicou rómskych detí (poniektorí nemajú ani bicykle), rodičia ma veľmi milo prekvapili, že zobrali túto tému naozaj vážne a aktívne, denne s deťmi prichádzali do MŠ na bicykloch, kolobežkách a odrážadlách. Mnohí si museli kolobežky alebo bicykle požičať, aby splnili našu úlohu.

Deťom sa to veľmi páčilo, cez deň sme si vysvetľovali, prečo je dobré nahradiť auto bicyklom, aby sme aj im priblížili túto problematiku a počas pobytu vonku sa bicyklovali na školskom dvore, keďže nemáme priestory na ihrisko.

Na aute nám prichádzali len 3 deti, ktoré nebývajú v obci a deti by túto cestu ráno určite bicyklom nezvládli. Niektorí prichádzali aj pešo, ale väčšina sa snažila na bicykloch a kolobežkách.

Deti pred MŠ kričali: „Pani učiteľka, poď nás odfotiť.“ alebo pri vstupe do triedy: „ Napíš mi čiarku, dnes som prišiel na bicykli.“ Boli veľmi zlatí.

Za ich super aktivitu som usporiadala dňa 05.10.2021 „Spoločnú jazdu bicyklom“ spolu s rodičmi, na ktorej sa zúčastnili skoro všetci a akcia sa im veľmi páčila a mňa veľmi potešil ich záujem. Prešli sme spoločne na bicykloch celou obcou a ľuďom sme vysvetľovali dôvod našej jazdy, keďže sa divili, čo sa to deje.

Ďakujeme Vám za túto skúsenosť, určite sa zapojíme aj nabudúce a budeme dúfať, že sa na nás usmeje šťastie a naše deťúrence získajú aspoň maličkú odmenu.

 

S pozdravom p. uč. Lucka, p. uč. Bea, naše detičky a rodičia z MŠ v Starej Lesnej.

Organizátor
Partneri