RUŽOMBEROK – Základná škola – Zarevúca 18, Ružomberok

Základná škola Zarevúca

Ani na našej škole nie sú autoholici. Žiaci našej školy sa zapojili do súťaže Do školy na bicykli, doslova na každej hodine. Učitelia sa snažili na hodinách čo najviac propagovať bicyklovanie. Či už to bol slovenský jazyk, na ktorom vymýšľali básne o jazde na bicykli. Na hodinách výtvarnej výchovy sa snažili nakresliť najoriginálnejší bicykel. Pri vyučovaní anglického jazyka si oprášili slovnú zásobu týkajúcu sa konštrukcie bicykla. Keďže jazda na bicykli je spojená aj s ekológiou, na hodinách technickej výchovy žiaci využili aj staré CD, a drobný odpadový materiál, z ktorých vytvorili veľmi pekné diela v podobe bicyklov. Počas telesnej výchovy na našom ihrisku vznikol obrovský ľudský bicykel. K jeho vytvoreniu bolo potreba veľa inšpirácie a nadšenia žiakov. Počas týchto dní na škole prebiehal aj zber gaštanov, ktoré deti z prvého stupňa hravo využili na poskladanie bicyklov všetkých tvarov a rozmerov.

Všetky tieto projekty sme vystavili na škole, aby inšpirovali aj ostatných spolužiakov k zdravému životnému štýlu.

Aj napriek tomu, že do našej školy chodí veľa žiakov z okolitých dedín, ktorí musia dochádzať, žiaci neostali nečinne sedieť iba pri propagácií a projektoch. Chopili sa šance a naozaj chodili do školy na bicykloch alebo na kolobežke. Niektorí túto súťaž zobrali naozaj veľmi vážne a rozhodli sa  využívať najekologickejší prostriedok aký existuje a prišli do školy „pešobusom.“ Ani učitelia sa nenechali zahanbiť a išli všetkým príkladom. Pridali sa dokonca aj nepedagogickí zamestnanci.

Na záver by som iba dodala naše heslo: „S bicyklom je život krajší, pohyb na ňom je najzdravší“. A keďže najlepšie hovoria činy, pozrite si všetky naše školské aktivity venované tejto súťaži na priloženom videu.

Organizátor
Partneri