RIMAVSKÁ SOBOTA – Súkromná základná škola Magán Alapiskola – K. Mikszátha 1, Rimavská Sobota

,, Bicyklovanie je dôležitou súčasťou budúcnosti. Musí byť. So spoločnosťou nie je niečo v poriadku, keď ľudia chodia autom zacvičiť si do posilňovne.“ 

Bill Nye

 

V dnešnej dobe veľa ľudí trávi v aute večnosť. Aj do tej posilňovne naozaj chodia na aute. Je preto naozaj najvyšší čas sa zamyslieť a niečo s tým spraviť. A možno aj práve vďaka tejto kampani „Do školy na bicykli“ sa môžeme nielen ako škola, ale aj  ako celá spoločnosť posunúť vpred. Môžeme tým  zabezpečiť naším deťom nielen bezpečnú a zábavnú cestu do školy, ale aj ekologickejšiu budúcnosť. 

Naša škola už od svojho vzniku sa snaží viesť svojich žiakov v športovom aj ekologickom duchu. Nie nadarmo sa hovorí v zdravom tele, zdravý duch. A preto sme neváhali opäť aj tento rok sa zapojiť do tejto skvelej kampane „Do školy na bicykli.“

Naši žiaci 9. ročníka sa okamžite zhostili funkcie vytvorenia kampane, aby sa ostatné deti  v čo  najväčšom počte zapojili a prišli do školy na bicykloch, kolobežkách, skateboardoch, či korčuliach, ale aj pešo, proste inak ako autom. Tento slogan sa u nás v škole ozýval v posledných dňoch často. Žiaci 9. ročníka najskôr rozlepili všade plagáty, dokonca ich nosili aj na tričku nalepené. Hlavným vrcholom kampane bola ich prezentácia v triedach, kde každý jeden prišiel na bicykli, kolobežke, skate či korčuliach a tým žiakov upútal, aby neváhali prísť do školy inak ako autom. Na záver vytvorili z toho jeden pekný komiks, začo im patrí jedno veľké Ďakujem.

U nás na škole prišlo vyvrcholenie tohto dňa 1.10.2021, kde deti ráno dostali teplý čajík v pekných pohároch na spríjemnenie dňa, ale zároveň mohli získať kartu Petra Sagana, ktorá im má zabezpečiť lepšiu budúcnosť. Každý žiak, ktorý kartu získal si môže totižto anulovať jednu zlú známku v tomto školskom roku. Okrem toho, že žiaci prišli v tento deň vo vrcholnom počte, do akcie sa zapojili aj naši skvelí učitelia, ktorí tiež nezaháľali a autá nechali doma. Naše skvelé vychovávateľky poobede pokračovali s deťmi v športovom duchu a pripravili si rôzne súťaže v parku na bicykloch i kolobežkách. 

Tento deň bol jedinečný pre nás všetkých a verím, že sa zapísal do našich i detských sŕdc. Veľká vďaka patrí aj rodičom, ktorí sa neváhali pripojiť a svoje ratolesti odprevadili do školy tak ako sa patrí, proste inak ako autom. 

Dovidenia a dobicyklovania ☺

 

Organizátor
Partneri