Opať spoločne Do školy na bicykli!

Aj v roku 2022 sa spoločne vyberieme Do školy na bicykli, tentoraz v jesennom termíne 17. až 28. októbra 2022. Hoci sú už niekedy októbrové rána o niečo chladnejšie, cieľom tohtoročnej kampane je ukázať, že žiakom to prekážať nemusí, v duchu tohtoročného hesla „Jazdíme celý rok!“. Pre registráciu školy kliknite sem.

Súťažiť budeme opäť v troch kategóriách. Najaktívnejšou školou sa stane tá, ktorá zapojí čo najviac žiakov do súťaže. Počíta sa počet žiakov, ktorí prídu počas jednotlivých dní trvania súťaže do školy na bicykli alebo kolobežke, v pomere k celkovému počtu žiakov, a to pre školy do 100 žiakov, od 101 do 300 žiakov a nad 300 žiakov. Všetky víťazné školy získajú stojany na bicykle a ďalšie darčeky pre žiakov.

Počas uplynulého ročníka kampane vytvorili žiaci ZŠ Borský Mikuláš v obci obrovský bicykel.

Školou s najpútavejšou kampaňou sa stane tá škola, ktorá počas dvoch týždňov pripraví najpútavejšie, najzaujímavejšie či najoriginálnejšie aktivity propagujúce aktívnu mobilitu. Oceňujeme zapojenie viacerých skupín, ako žiakov, učiteľov, rodičov či vedenie obce alebo mesta. Špeciálnym motívom tohtoročných kampaní je celoročné bicyklovanie – pretože bicyklovať do školy dokážeme aj na jeseň, v zime, za každého počasia. O troch najlepších rozhodne hlasovanie, udelená bude aj cena poroty. Spomedzi všetkých zapojených škôl bude tiež jedna vylosovaná a všetky víťazné školy získajú opäť stojany na bicykle a darčeky pre žiakov.

Obľúbenou je aj cena pre učiteľov – influencerov, teda jednotlivcov, ktorí na svojej škole dlhodobo výrazne prispievajú k rozvoju udržateľnej mobility a motivujú žiakov či kolegov k dochádzaniu na bicykli. Víťaz získa mestský bicykel a všetci zapojení učitelia ďalšie drobné odmeny ako poďakovanie za svoje aktivity, ktorými pomáhajú zlepšovať mobilitu na Slovensku.

Tešíme sa na všetky zapojené školy!

Kampaň sa koná vďaka podpore Ministerstva dopravy a výstavby SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Za podporu ďakujeme aj firme Študio-21 plus.

Organizátor
Partneri