MICHALOVCE – Cirkevná materská škola sv. Terezky – Farská 1, Michalovce

Ako to u nás začalo, prebiehalo a skončilo?

Začali sme otázkou: Deti, kto jazdí rád na bicykli?
Takmer každá malá rúčka škôlkara bola rázom hore. Píšem takmer, lebo niektorí tvrdili, že radšej jazdia na kolobežke. Otázky pokračovali: „Jazdia radi na bicykli aj ocko, mamka, starký, starká…. Vedeli by ste si predstaviť prísť ráno do materskej školy na bicykli?“ Odpoveď bola jednoznačná ba dokonca prekvapivá, lebo poniektorí vykríkli: „My už sme aj dnes prišli na bicykli“.
A tak sa to začalo! Oslovením deti, ktoré sa stali koordinátormi celej dvojtýždňovej výzvy. Deti oslovili rodičov, starkých, súrodencov a mali zaujímavé nápady, kam všade by sa na bicykli dalo dobicyklovať a na kolobežke dokolobežkovať. Jeden z nápadov bol: „Dobicyklujme za ujom Stanom“. Ujo Stano je policajt mestskej polície, s ktorou dlhodobo spolupracujeme v rámci dopravnej výchovy detí. Na políciu sme nedobicyklovali, ale ujo Stano prišiel veľmi rad medzi deti a porozprával nám o bezpečnosti na cestách.
Deti mali a majú z bicyklovania veľkú radosť, ktorá sa im znásobovala, keď sa k ním pridali aj ich ľúbení dospeláci. A ako to u nás skončilo? Neskončilo! Za každého priaznivého počasia bicyklujeme ďalej.

Ďakujeme za výzvu „Do školy na bicykli“.

 

Deti CMŠ sv. Terezky, Michalovce

Organizátor
Partneri