LODNO – Základná škola – Lodno 67, Lodno

Naša škola sa tento rok po prvýkrát zúčastnila súťaže Do školy na bicykli. 

Do kampane  sme sa pustili naplno! Hlavným cieľom bolo podporiť u detí využívanie bicykla či kolobežky ako náhradu za vozenie sa v autách alebo cestovanie autobusom.  Deťom sa myšlienka veľmi zapáčila, pretože sa radi bicyklujú. Na bicykle si sadli nielen deti, ale aj pani učiteľky a taktiež nás podporilo i niekoľko rodičov.  

Na dverách školy a tiež nástenke bol umiestnený propagačný plagát. V škole sme pre deti  pripravili  veľa zaujímavých aktivít, ktoré pozostávali z teoretickej a praktickej časti.                                       Každá trieda plnila svoje úlohy. 

Prváci vyfarbovali svoj najkrajší bicykel a pomáhali pani učiteľke poskladať rozstrihané dopravné značky. 

Druháci hľadali  cestu v bludisku, učili sa spoznávať niektoré dopravné značky a nesmela chýbať ani dopravná hra. 

Tretiaci a štvrtáci si vyrábali svoje papierové značky a potom sa učili spoznávať dopravné značky pomocou elektronickej hry. Ak správne pomenovali dopravnú značku, zasvietilo im zelené svetielko. 

Praktická časť spočívala v jazde na bicykli. Nesmela chýbať ani jazda spojená s prekonávaním prekážok, ktorá mala najväčší úspech.  Taktiež sme sa naučili dofúkavať kolesá, opraviť spadnutú retiazku či správne nastaviť sedadlo.

Myslím, že táto akcia sa nám všetkým spoločne vydarila a radi si ju opäť zopakujeme. Aj počasie nám prialo, hoci posledné dva dni sa ochladilo a začalo pršať, čo sa odzrkadlilo aj na počte bicyklistov.       Deti prejavili záujem takto dochádzať do školy aj v priebehu roka, nielen počas tejto akcie. Najväčší problém sme mali v odkladaní bicyklov, lebo naša škola vlastní len malý stojan.

Deti posielali pani učiteľke i fotografie ako sa o svoje bicykle či kolobežky starajú i doma – čistenie, olejovanie retiazky, apod.

Celkovo hodnotím túto akciu za veľmi úspešnú a prospešnú. Do kampane sa zapojíme určite aj v budúcom školskom roku.

Organizátor
Partneri