HORNÉ OREŠANY – Základná škola s materskou školou – Horné Orešany 31, Horné Orešany

Ďakujeme Vám za možnosť zapojiť sa do tejto súťaže. Považujeme za dôležité, aby sa naše deti nielenže viac venovali pohybu, ale aby sa naučili vnímať aj problémy, ktoré trápia ich kamarátov alebo aj problémy, ktoré trápia našu prírodu.

Vaša súťaž nám pomohla zistiť, koľko detí bolo skutočne ochotných vzdať sa svojho pohodlia a v priebehu dvoch týždňov zmeniť spôsob, akým budú chodiť do školy. Našlo sa viacero detí, ktoré sa s vervou zapojili do súťaže a rozhodli sa úplne zmeniť svoj postoj k tomu ako sa prepraviť do školy a zo školy. Uvediem dva príklady zo svojej triedy.

Janko nebýva ďaleko od školy. Bežne chodieva pešo. Počas súťaže sa rozhodol chodiť do školy na kolobežke. Dohodla som sa s ním, že kolobežku mu budem odkladať v našej triede do skrine. Kolobežka sa dala poskladať, takže sa mu zmestila do skrine, ktorú som mu vyhradila. Janko chodil poctivo každý deň kolobežkou do školy, aj keď išlo len o krátku vzdialenosť z jeho domu do školy. Pomocou podpory svojich rodičov sa pokúsil vyskúšať niečo nové. A práve zmenu zmýšľania považujem za jeho víťazstvo.

A ako druhý príklad z mojej triedy spomeniem žiaka, ktorý mi povedal, že v priebehu týchto dvoch týždňov si uvedomil, že môže chodiť z domu o 15 minút neskôr do školy, lebo začal používať bicykel. Nie som si istá, či  pochopil úplne cieľ tejto súťaže J, ale malým víťazstvom je, že sme ho spoločne nasmerovali k inej životnej skúsenosti oproti tej, ktorú zažíval doteraz. Som presvedčená, že takýchto malých dobrodružstiev a víťazstiev sa odohralo v každej triede a v každej škole na Slovensku, ktorá sa zapojila do vašej súťaže, veľa.

Ešte raz ďakujeme za možnosť zúčastniť sa vašej súťaže a prikladáme dokumentáciu.

 

Organizátor
Partneri