DVORY NAD ŽITAVOU – Základná škola Adolfa Majthényiho s VJM – Majthényi Adolf Alapiskola – Hlavné námestie 13, Dvory nad Žitavou

Naša škola sa pustila s obrovským elánom do aktivizovania a motivovania žiakov sadnúť si na bicykel či stúpiť na kolobežku a namiesto auta alebo autobusu dopraviť sa do školy zdravším a ekologickejším spôsobom.

Okamžite sme vyhlásili lokálnu minisúťaž o smart hodinky: každý cyklista či kolobežkár v daný deň dostal jeden kupón so svojím menom, ktorý hodil do urny na chodbe. Po dvoch týždňoch v rámci záverečného spoločného bicyklovania sme vylosovali šťastného výhercu – výherkyňu.

Naši žiaci sa mohli realizovať aj na umeleckej úrovni. Na hodinách výtvarnej výchovy sa zrodili krásne kresby a maľby s motívom bicyklovania, kolobežkovania. Najlepšie tvorby boli vystavené v spoločných priestoroch školy.

Spojením síl detí, pedagógov a nášho obľúbeného školníka uja Gaba sme skonštruovali a pri stojanoch na bicykle sme umiestili nášho maskota bicyklového projektu.

Zapojením ročníkov 5 až 9 sme očistili a zafarbili naše zhrdzavené stojany na bicykle.

Pre ročníky 1-4 sme zorganizovali prednášku  o základných pravidlách cestnej premávky a bezpečnosti na cestách, prezentovanú členom Obecnej Polície.

Detí sme oboznámili s jednotlivými časťami bicykla a následne sme ich novonabudnuté vedomosti otestovali.

Pomocou obecnej televízie sme pripravili krátky videozáznam o našom finálnom spoločnom bicyklovaní aj so zábermi z dronu. Zapojení boli aj príslušníci Obecnej Polície, s cieľom zabezpečenia bezpečnosti pri našich presunoch cez vozovku (odkaz na video na Facebooku):

https://fb.watch/8Eh2pVca6H/

Ďakujeme za skvely nápad, tieto dva týždne boli zážitkom pre každého z nás!

Veríme, že sa nám podarilo prebudiť v našich žiakoch malého čertíka cyklistu!

Organizátor
Partneri