BOBROV – Základná škola s materskou školou – Nová cesta 361, Bobrov

Bolo to presne pred rokom… Vtedy sme sa po prvýkrát zapojili do projektu s názvom  „Do školy na bicykli“.

Práve tento projekt bol podnetom pre  firmu z Bobrova, aby nám vo forme sponzorského daru venovala prístrešok so stovkou cyklostojanov.

V novom školskom roku 2021/22   na nás čakala opäť táto  súťaž  a my  sme sa s  chuťou a odhodlaním do nej pustili .  Prekážky sme brali ako výzvy, ani daždivý, ani hmlistý deň nás neodradil.

Všetci, deti a aj zamestnanci školy, sme  s radosťou prichádzali do školy na dvoch kolesách a pocitom, že aj my sme súčasťou niečoho veľkého, veď chránime  našu Zem!!! No…, treba priznať , že  nemalou motiváciou boli aj žolíky, ktoré žiakom ušetria 1 – 2 zlé známky 😊.

Počty bicyklov svedčili dennodenne o tom, že aj tento rok to myslíme vážne. V utorok nás prišlo na bicykli či kolobežke až  169, čo tvorí viac ako  dve tretiny všetkých žiakov na škole.

Do školy sme  prichádzali nielen na bicykloch,  my sme ich aj tvorili, maľovali, kreslili, učili sme sa o nich, ošetrovali sme rany, ku ktorým by mohlo dôjsť pri páde z bicykla. Jazdili sme po blízkom aj vzdialenom okolí, väčší aj tí najmenší…

Pán policajt prišiel medzi nás a poučil nás o bezpečnosti na cestách a  pravidlách, ktoré treba dodržiavať.

Jeden z rodičov, doslova odborník na slovo vzatý, nám ukázal, ako zaobchádzať a starať sa o bicykel.  Deti počúvali so zatajeným dychom.

A čo dodať na záver?

Naša cesta na bicykli pokračuje …

PS : Ďakujeme Cyklokoalícii  úžasný projekt, ktorý nás robí lepšími.

Organizátor
Partneri